Dzięki nowym technologiom oraz wyobraźni ludzi kochających aktywny wypoczynek, zyskują na popularności nowe rodzaje sportów rekreacyjnych. Szybkość, pokonywanie grawitacji, akrobacje – to wszystko łączą w sobie sporty z pogranicza rekreacji i dyscyplin ekstremalnych.

1. Flyboard
Flyboard służy do uprawiania ekstremalnych sportów wodnych i pozwala na unoszenie się na wysokości do 15 metrów! Jest to możliwe dzięki strumieniowi wody pod wysokim ciśnieniem, wytwarzanemu przez urządzenie. Flyboard został wynaleziony przez mistrza w pływaniu na skuterach wodnych, Franka Zapatę. To niesamowite uczucie, móc praktycznie latać nad powierzchnią wody!

2. Wakeboarding
Nowy rodzaj efektownego sportu wodnego, będący połączeniem nart wodnych, snowboardingu i surfingu. Polega na szybkim płynięciu po powierzchni wody przy użyciu specjalnej deski, trzymając się liny zaczepionej do łodzi lub do specjalnego wyciągu. Prędkość i fale tworzone przez łódź umożliwiają wykonywanie różnych akrobacji nad powierzchnią wody.

9383536908_7af2665eca_z

3. Snowboarding
Jazda na desce po ośnieżonym stoku. Dyscyplina sportowa. Alternatywa do klasycznego narciarstwa. Zawodnik zjeżdża przy pomocy specjalnej deski, którą steruje przy pomocy nóg oraz balansu ciała. Nie używa przy tym kijków narciarskich. Snowboarding uprawiany jest także w wersji akrobatycznej, podczas zjazdów w specjalnych rynnach z utwardzonego śniegu.

4. Nurkowanie
Popularna forma pływania pod powierzchnią wody. W najbardziej rozpowszechnionej wersji polega na pływaniu tuż pod wodą przy użyciu maski i tzw. fajki, umożliwiającej pobieranie powietrza nad lustrem wody. W wersji wyczynowej nurkowanie uprawiane jest przy użyciu akwalungu – urządzenia zawierającego sprężone powietrze, umożliwiającego schodzenie na głębokość do kilkudziesięciu metrów pod powierzchnię wody.