Warunki udanej podróży to: szybki i sprawny dojazd, dostęp do rozkładów jazdy oraz orientacja odnośnie do tego, gdzie jesteśmy i czy znajduje się tam coś ciekawego. Aby mieć dostęp do tych informacji warto korzystać z praktycznych aplikacji mobilnych.

1. Jakdojade.pl 
Aplikacja zapewnia szybki i wygodny dostęp do:
– najdokładniejszej wyszukiwarki połączeń transportem publicznym;
– aktualnych rozkładów jazdy transportu publicznego (ZTM, MPK, MZK, SKM, PR, PKS itd.);
– osobistej nawigacji GPS dla komunikacji miejskiej.
Obsługiwane przez aplikację miasta to: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Katowice (GOP), Kraków, Leszno, Lublin, Łódź, Olsztyn, Piła, Poznań, Radom, Rzeszów, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław i Zielona Góra.

2. Yanosik
Program Yanosik jest przydatny dla osób podróżujących samochodem. Jest to nie tylko nawigacja samochodowa, ale także system, który prowadząc do wybranego celu uwzględnia aktualną sytuację na drodze. System stara się omijać korki na drogach, zgłaszane remonty i wypadki. Poza tym korzystając z informacji otrzymywanych od innych użytkowników programu, ostrzega przed aktualnymi miejscami ustawienia fotoradarów stałych i ruchomych lub o patrolach policji.

3. gMaps
Program gMaps przeznaczony jest dla podróżnych wybierających się na dalsze wyjazdy. Pozwala szybko odszukać miejsce, w którym się znajdujemy, a także okoliczne atrakcje, takie jak muzea, teatry, czy nawet sklepy lub punkty gastronomiczne. Program wyświetla trasy autobusów miejskich oraz ścieżki rowerowe, a także zdjęcia miejsca, w którym się znajdujemy (korzystając ze Street View). Dzięki niemu znajdziemy najkrótszą drogę do wskazanego miejsca.

4. Bilkom – rozkład jazdy pociągów
Jest to podręczny elektroniczny rozkład jazdy dla osób często podróżujących pociągami. Obsługa jest bardzo prosta. Należy wpisać miejsce odjazdu, cel i dzień podróży oraz wybrać Szukaj. Program poda godziny odjazdów oraz przyjazdów pociągów i czasy przejazdów. Jeżeli wybrana zostanie jedna z godzin odjazdu, to będziemy mogli zapoznać się z opisem składu i standardu pociągu. Program umożliwia sprawdzenie godzin przyjazdów i odjazdów na stacjach pośrednich oraz wyświetla mapę z zaznaczoną trasą oraz aktualną pozycją pociągu.

5. Field Trip
Aplikacja Field Trip pomoże szybko odnaleźć ciekawe miejsca w pobliżu. Aplikacja działa w tle telefonu. Gdy zbliżamy się do czegoś interesującego, na ekranie wyświetla się karta z opisem tego miejsca. Nie trzeba niczego klikać. Jeśli mamy podłączone słuchawki lub bluetooth, aplikacja może nawet odczytać te informacje. Dzięki Field Trip można poznać lokalną historię, a także dowiedzieć się, gdzie w okolicy znajdują się najlepsze sklepy i restauracje czy miejsca, gdzie można się rozerwać.