Cena wycieczki objazdowej do USA trwającej 2 tygodnie to koszt rzędu
10 000 -12 000 złotych. Nie jest to może astronomiczna cena, ale też nie jest to mało. Samodzielnie zorganizowany wyjazd ze znajomymi będzie tańszy. Za podobną kwotę można dolecieć i podróżować po Stanach Zjednoczonych przez 5-6 tygodni. Podstawa to zapewnienie sobie taniego przelotu do USA. Podróż zaplanowana z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, stwarza możliwości zarezerwowania lotu do USA tańszego nawet o 50%, niż standardowy zakup biletu w tzw. sezonie.

yellow-cab-619741_1280

Główną zaletą podróżowania po USA jest fakt, iż choć bilety lotnicze nie należą do najtańszych, to w samych Stanach jest stosunkowo tanio. Średni dzienny koszt przejazdów, wyżywienia, noclegów i zwiedzania to ok. 35 $ na osobę, czyli ok.130-140 złotych. Podróżując na własną rękę warto wynająć samochód. Paliwo i wynajem są tańsze niż w Europie, drogi dobre, a przydrożne motele oferują niedrogie noclegi. Jedzenie także jest tanie. Korzystając z barów, zjesz solidny posiłek za 10-12 dolarów. Pamiętaj, że porcje w Stanach są dość spore, np. tzw. duży shake to często blisko litrowe kubki kalorycznego napoju, po którym będziesz syty przez pół dnia. Tanie i dobre jedzenie oferują kuchnie narodowe. Dobra chińszczyzna podana w schludnych warunkach trafia się i za 5 dolarów. Warto też wspomnieć, że wiele muzeów czy parków narodowych w USA jest dostępnych za darmo.

Jeżeli jednak nie masz czasu planować wyjazdu, nie znasz języka a cena nie jest dla Ciebie najważniejszym aspektem wybierz podróż z biurem podróży. Spontaniczna podróż, choć wiąże się z poszukiwaniem okazji cenowych, koniecznością planowania noclegów, transportu tras zwiedzania jest polecanym rozwiązaniem dla osób chcących oszczędzić pieniądze oraz poczuć atmosferę miasta. Ale jeśli masz trochę wigoru i paczkę fajnych znajomych, to możesz za parę tysięcy złotych wybrać się w podróż Twojego życia.