Dzięki licznym aplikacjom mobilnym rezerwacja noclegu w dzisiejszych czasach stała się dużo łatwiejsza. Aplikacje te pozwalają nie tylko zarezerwować nocleg czy sprawdzić co oferuje gościom, ale również co sądzą o nim byli klienci. Dzięki dodatkowym funkcjom możemy też np. uzyskać rabat, kupić bilet na pociąg czy zarezerwować auto na wynajem.

hotel-601327_640

1.Hotelscombined
Ta praktyczna aplikacja przyda się każdemu, kto szuka noclegu. O tym, jak bardzo jest użyteczna, niech świadczy choćby to, że sama wyszukuje najniższą cenę spośród ofert w konkurujących ze sobą wyszukiwarkach. Serwis świetnie radzi sobie także z szukaniem noclegów w bardzo małych miejscach, których inne wyszukiwarki nawet nie obejmują. Ponadto Hotelscombined posiada funkcję szukania obiektów przystosowanych dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Zachęca do użytkowania przyjaznym i intuicyjnym interfejsem.

2. Airbnb
Serwis powstał z myślą o tym, aby połączyć osoby zamierzające tanio podróżować z właścicielami miejsc noclegowych – głównie kwater prywatnych. Zaletą aplikacji jest jej dokładność. Rozbudowane profile ofert pozwalają określić realny stan i standard miejsca noclegowego i dokonać pewnej rezerwacji. Do dokonania rezerwacji poprzez Airbnb wymagane jest konto PayPal, karta kredytowa lub karta do płatności internetowych.

3. TripAdvisor
To sprawdzona aplikacja, która opiera się na przeszło 50 milionach recenzji i opinii podróżnych. Dzięki temu użytkownik zyskuje niemal pewność znalezienia najlepszych miejsc oferujących nocleg, rozmaite atrakcje czy dobre jedzenie. Podstawowe funkcje obejmują: wyszukiwanie hoteli i restauracji, przeglądanie bazy zdjęć wykonanych przez podróżnych oraz opcję „w pobliżu” lokalizującą atrakcje blisko miejsca pobytu użytkownika.

4. KAYAK
To jedna z najbardziej popularnych mobilnych aplikacji turystycznych na świecie. Pozwala nam sprawdzić połączenia lotnicze, wyszukać miejsca noclegowe czy zlokalizować wypożyczalnię samochodów. Aplikacja skutecznie „wychwytuje” okazje cenowe. Ciekawą funkcją tego serwisu jest z pewnością Explore, która przedstawia koszty dotarcia do różnych miejsc na świecie. Dzięki niej można zaplanować podróż tak, aby jak najbardziej zaoszczędzić na różnych opłatach.

5. Booking.com
Serwis Booking.com to największy serwis, dzięki któremu możemy zarezerwować miejsce w hotelu. Nieskomplikowana aplikacja pozwala szybko znaleźć i zarezerwować nocleg na całym świecie. Wersja aplikacji – Tonight, wyszukuje wolne noclegi w ostatniej chwili. To doskonała opcja dla tych podróżujących, którzy często zmieniają miejsce pobytu lub spóźnialskich, którym uciekł pociąg lub samolot. Baza serwisu obejmuje 320 tysięcy hoteli, 21 milionów opinii, ok. 8 milionów zdjęć hoteli.