Jeśli chcemy jechać do SPA, mamy obecnie bardzo szeroki wybór różnych, jedynych w swoim rodzaju miejsc na całym świecie. Poznajmy te, do których szybko i tanio można się dostać samolotem.

Spa Herakles Thermal
Pa­muk­ka­le, Tur­cja
Trzygwiazdkowy hotel Spa Herakles Thermal jest położony w centrum Pamukkale – największego w Turcji kurortu. Miejsce to słynie z niesamowitych kaskadowych, wapiennych tarasów, po których wody termalne spływają już od 14 tysięcy lat… Nacieki wapienne są od lat wizytówką Turcji, która dzięki nim słynie ze zjawiskowych krajobrazów. Pamukkale już w starożytności było celem wyjazdów wypoczynkowych i zdrowotnych. Do dziś przyjeżdżają tu osoby pragnące wypocząć pośród niezwykłych krajobrazów.

Hotel Sheraton La Caleta Resort & Spa
Wyspy Kanaryjskie
Zapewne niewiele osób wie, że Wyspy Kanaryjskie są jednym wielkim naturalnym spa. A to za sprawą leczniczego oddziaływania wody zarówno słonej (talasoterapia), jak i słodkiej (leczenie balneologiczne). Właśnie na Wyspach Kanaryjskich stosowane są kuracje z użyciem kamieni i ziemi z wulkanów (geoterapia), bogatych w dobroczynne minerały. Ze względu na powszechne występowanie aloesu, zabiegi z użyciem tej rośliny są przeprowadzane dla polepszenia stanu i urody skóry.

Farris Båd SPA Hotel
Narwik, Norwegia
To największy obiekt SPA w Skandynawii. Znajduje się tuż przy plaży w Narwiku, na źródle naturalnej wody mineralnej, dostępnej pod marką Farris także w sklepach. W Farris Båd SPA goście mają do wyboru 18 pokoi zabiegowych. Wyjątkową atrakcję stanowi grota wody mineralnej – „The Larvikite Hall”, czyli ogromne pomieszczenie wyłożone granitem, z basenem oraz jacuzzi. Ofertę spa uzupełniają różnego rodzaju sauny. Okolica hotelu zapewnia wspaniałe widoki na fiord oraz rozległe przestrzenie tajemniczego Morza Północnego.