Tradycja leczenia i relaksu poprzez korzystanie z wód termalnych sięga na terenie Włoch czasów starożytnych. Trudno ocenić, które włoskie SPA jest najlepsze, ponieważ każde posiada niezwykłe walory wypoczynkowe, lecznicze i krajobrazowe. Zwróćmy uwagę na te najbardziej znane.

Mezzatorre Resort & SPA
Mezzatorre Resort & SPA jest jednym z najlepszych ośrodków SPA we Włoszech. O atrakcyjności tutejszego Spa decydują bogate w składniki mineralne wody termalne oraz błota wykorzystywane w różnorodnych zabiegach i terapiach upiększająco-relaksujących. Zespół hotelowy leży na wysokim malowniczym cyplu nad brzegiem morza, pomiędzy Forio i Lacco Ameno w rozległym parku porośniętym piniami i dębami. Hotel oferuje 57 pokoi i apartamentów. Na terenie obiektu znajduje się duży, odkryty basen wypełniony morską wodą.

Hotel Imperamare
Hotel położony jest blisko centrum Forio i roztacza się z niego widok na zatokę Citara oraz unikalną atrakcję – słynne Ogrody Posejdona. To rozległy kompleks SPA z około 20 basenami z wodą ze źródeł termalnych o zróżnicowanej temperaturze, sauną oraz centrum medycznym. Gościom hotelowym oferowana jest zniżka na wstęp do ogrodów termalnych. Nieopodal znajduje się także piaszczysta plaża, na którą można dotrzeć w ciągu zaledwie paru minut. Hotel oferuje 21 pokoi jedno- i dwuosobowych. Na jego terenie znajduje się sauna, solarium, SPA oraz gabinet odnowy biologicznej

Terme di Saturnia Spa & Golf Resort
Usytuowany w sercu Toskanii hotel oferuje 140 stylowych pokoi i apartamentów. Okolica słynie ze źródeł termalnych o nieprzeciętnych właściwościach leczniczych. Wyjątkową atrakcją jest ogromny naturalny basen – krater. Z głębi ziemi napływa do niego z prędkością 800 litrów na sekundę woda o temperaturze 37 °C. Jest mocno nasycona związkami wodoru i siarki oraz dwutlenkiem węgla. Terme di Saturnia Spa & Wellness oferuje liczne specjalistyczne zabiegi oparte na hydroterapii termalnej. Hotel jest pięknie położony wśród wzgórz i lasów.