Liczba hoteli w Polsce stale rośnie, są one coraz bardziej komfortowe, a ich design coraz częściej zaskakuje. Przyjrzyjmy się więc tym hotelom w Polsce, które w minionym sezonie zyskały najwięcej pozytywnych opinii od swoich gości.

Mamaison Hotel Le Regina w Warszawie
Mamaison Hotel Le Regina urządzony został w Pałacu Mokrowskich na warszawskiej Starówce. Do dyspozycji gości oddano 58 oryginalnie urządzonych pokoi, a także 3 apartamenty. Hotel znajduje się w historycznym Pałacu Mokrowskich, urzekającym gości gustownymi wnętrzami. Na komfort pobytu wpływa nie tylko stylistyka wnętrz, ale również kuchnia prowadzona przez uznanych w Polsce szefów kuchni ferująca dania kuchni francuskiej i włoskiej. Goście mają przywilej korzystania z bezpłatnej strefy wellness. Hotelowa sala konferencyjna mieści 120 osób. Hotel pięciogwiazdkowy.

InterContinental w Warszawie
Pięciogwiazdkowy InterContinental to hotel usytuowany w samym centrum stolicy. Jest on nastawiony na klienta biznesowego. Funkcjonuje od 2004 roku. Dysponuje 414 luksusowymi pokojami, oraz 76 apartamentami na najwyższym światowym poziomie. InterContinental intryguje swoją architekturą. Jest jednym z najwyższych budynków w Polsce – ma 164 m wysokości. Na 43. i 44. piętrze znajduje się najwyżej w Polsce usytuowany basen z przeszklonymi ścianami, przez które można podziwiać rozległą panoramę Warszawy.

H15 Boutique Apartments w Warszawie
Hotel H15 Boutique Apartments to jedna z najciekawszych propozycji w naszym zestawieniu. Mieści się w XIX-wiecznym pałacu w ścisłym centrum miasta i oferuje wszelkie wygody, które będą w smak nawet najbardziej wymagającym gościom. Designerskie meble, nowoczesne dzieła sztuki i urocze detale współtworzą luksusowy wystrój indywidualnie urządzonych apartamentów, posiadających nowoczesne aneksy kuchenne. W eleganckiej restauracji podawane są dania, zachwycające miłośników oryginalnych smaków. Mimo bardzo wysokich standardów – hotel pięciogwiazdkowy – jego goście chwalą domową i kameralną atmosferę.

Metropolitan Boutique Hotel w Krakowie
Metropolitan Boutique Hotel to kolejny wart odwiedzenia punk na turystycznej mapie Krakowa. Ulokowany w XIX-wiecznych kamienicach pomiędzy Rynkiem Głównym a Kazimierzem, zaledwie kilka minut spaceru od najciekawszych atrakcji Krakowa. Oferuje swoim gościom 51 pokoi, 8 apartamentów oraz 2 sale konferencyjne dla 75 osób. Doskonały obiekt do spotkań biznesowych, seminariów oraz szkoleń. Hotel czterogwiazdkowy.

Queen Boutique Hotel w Krakowie
Queen Boutique Hotel w centrum Krakowa działa zaledwie od kilku lat, ale cieszy się już nieposzlakowaną opinią i ogromną popularnością. Hotel oferuje gościom 30 pokoi oraz apartament Quine Suite. Starannie zaprojektowane wnętrza zapewniają idealną przestrzeń do odpoczynku, jak również wygodne warunki do pracy. Kuchnia hotelu oferuje dania kuchni polskiej oraz światowej. Dobre miejsce zarówno na wypoczynek, jak i na pobyt o charakterze biznesowym. Niewątpliwą zaletą jest także doskonała lokalizacja. Hotel czterogwiazdkowy.

Hilton Garden Inn w Krakowie
Krakowski Hilton został otwarty w 2011 roku. To nowoczesny i wygodny hotel z wieloma atrakcjami dla gości, dodatkowo zapewniający malowniczy widok na stary Kraków. Jest to obiekt średniej klasy, przeznaczony przede wszystkim dla gości biznesowych. Dysponuje 154 przestronnymi pokojami oferującymi wszystko, co potrzebne do wypoczynku, czterema salami konferencyjnymi, restauracją oraz parkingiem podziemnym i naziemnym na 80 pojazdów. Położenie blisko Wawelu zachęca także do spacerów po zabytkowym Starym Mieście.

Andel’s Hotel w Łodzi
Andel’s Hotel Łódź powstał w budynku zabytkowej przędzalni Izraela Poznańskiego. Został zaprojektowany przez światowej sławy architektów Jestico+Whiles, którzy harmonijnie połączyli zabytkową architekturę budynku z  nowoczesnymi elementami. Hotel proponuje swoim gościom aż 278 pokoi i apartamentów. Ponadto mieści centrum konferencyjne z salą balową na 800 osób oraz SPA & Fitness. Oryginalnej architekturze hotel zawdzięcza wiele nagród i wyróżnień. Standard czterogwiazdkowy.