Trafny wybór hotelu przed wyjazdem za granicę to podstawowy warunek udanego pobytu. Aby tak się stało, dokładnie sprawdź ofertę i wybierz hotel, który faktycznie odpowiada Twoim oczekiwaniom i możliwościom finansowym. Oto kilka kluczowych rad:

1. Jaki hotel faktycznie jest Ci potrzebny?
Inne oczekiwania wobec hotelu mamy udając się na wakacje z rodziną, inne jadąc w służbową delegację. Przed wyjazdem zdecyduj więc jakie aspekty są dla Ciebie najważniejsze a jakie mają mniejsze znaczenie. Podczas służbowej delegacji zwróć uwagę na odległość od miejsca, firmy, która jest celem twojego wyjazdu, sprawdź wyposażenie pokoju (biurko, wi-fi itp.). Jeżeli wybierasz się na wakacje z dzieciakami sprawdź czy hotel oferuje basen, atrakcje animatorów, odległość od morza oraz czy oferowana kuchnia sprosta wymogom twojego malucha. Niezależnie od celu wyjazdu warto przed rezerwacją sprawdzić opinie gości, często opis hotelu mocno różni się od rzeczywistego standardu.

2. Cena
Nie zawsze najwyższa cena oznacza najwyższą jakość. Warto skupić się na tych aspektach, które uważamy za niezbędne. Takie zachowanie pozwoli nam zaoszczędzić i tym samym wydać zaoszczędzone pieniądze bezpośrednio na urlopie. Hotel w samym centrum miasta będzie automatycznie droższy od tego oddalonego kilka minut piechotą od głównej ulicy. Jeżeli wiesz, że do hotelu będziesz wracał tylko na noc, nie warto płacić za baseny, SPA i jacuzzi. Warto również szukać ofert specjalnych i last minute, pozwolą Ci one zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent ceny pierwotnej.

pool-720697_640

3. Lokalizacja
Rozważ, czy będziesz mieć czas na długie i kosztowne dojazdy, szczególnie, gdy wybierasz się do dużych metropolii. Jeśli będziesz uczestniczyć w konferencji lub szkoleniu, lepiej wybrać hotel zlokalizowany w pobliżu miejsc, w których są organizowane. Podobnie w przypadku wyjazdu rekreacyjnego sprawdź, czy „pobliska” plaża nie jest przypadkiem oddalona o pół godziny jazdy zatłoczonym autobusem miejskim. Ponadto, hotel reklamowany jako „położony blisko centrum” może leżeć po drugiej stronie rzeki dzielącej miasto, co sprawia, że czas, który będziemy musieli poświęcić na dotarcie tam wcale nie będzie taki krótki.

4. Sprawdź opis hotelu
Przed dokonaniem rezerwacji dowiedz się co nieco o samym hotelu i okolicy, w której się on znajduje. Oby nie okazało się, że jego sąsiadem jest pracująca całą dobę, głośna i zanieczyszczająca powietrze huta, a do najbliższej stacji metra trzeba iść czterdzieści minut. Same zdjęcia hotelu mogą być jedynie wspomnieniem czasów jego świetności sprzed dziesięciu lat…

5. Polegaj na opiniach
Sięgnij  po opinie klientów, którzy gościli w danym hotelu. Przede wszystkim sprawdź, czy oferta i standard są adekwatne do ceny. Lepiej uniknąć niemiłych niespodzianek i nie zostać uwięzionym w hotelowej windzie, która zwykle ulega awarii dwa razy na dobę.

6. Czy anulowanie rezerwacji jest bezpłatne?
Gdyby zdarzyło się, że będziesz chciał zrezygnować z pobytu w hotelu, sprawdź warunki, na których możesz anulować rezerwację. Sprawdź, czy jest to opcja bezzwrotna czy obowiązuje bezpłatne anulowanie rezerwacji. Sprawdź, co oznacza bezpłatne anulowanie rezerwacji w danym hotelu.

7. Dowiedz się czy istnieje opcja „late check-out”
Zwykle doba hotelowa kończy się o godz. 12.00. Jednak wiele hoteli ma w ofercie tzw. late check-out, czyli możliwość bezpłatnego późniejszego wymeldowania w dniu wyjazdu – przeważnie o 14.00 lub 15.00. Opcja late check-out jest niezwykle przydatna w przypadku, gdy twój powrotny samolot wylatuje późnym wieczorem. Warto od razu podczas rezerwacji pokoju zapytać o darmowy late check-out i ew. poinformować obsługę hotelu zawczasu, że zamierzamy z tej usługi skorzystać.